Apache Mod SSL CSR kodu oluşturma için tıklayınız

Apache Mod SSL CSR kodu oluşturma için tıklayınız

CSR, Genel Anahtarınız da dahil olmak üzere sertifika başvuru bilgilerinizi içeren bir dosyadır. CSR’nizi oluşturun ve ardından CSR dosyasını kayıt işleminde web formuna kopyalayıp yapıştırın:
Anahtarlar ve sertifika oluştur:

Bir web sunucusu, “sunucu” için bir çift özel anahtar ve genel Sertifika İmzalama İsteği (CSR) oluşturmak için aşağıdaki komutu kullanın:

Bu iki dosya oluşturur. Myserver.key dosyası özel bir anahtar içerir; Bu dosyayı kimseye açıklamayın. Özel anahtarı dikkatli bir şekilde koruyun.

Özellikle, özel anahtarı yedeklediğinizden emin olun, çünkü kaybolması için kurtarmanın bir yolu yoktur. Özel anahtar, bir Sertifika İmzalama İsteği (CSR) oluşturmak için komutta girdi olarak kullanılır.

Artık CSR’nize girilecek ayrıntıları girmeniz istenecektir.

Girmek üzere olduğunuz şey, Ayırt Edici Ad veya DN olarak adlandırılan şeydir.

Bazı alanlar için varsayılan bir değer olacaktır, ‘.’ Girerseniz, alan boş bırakılacaktır.

Lütfen sertifika isteğinizle birlikte gönderilmek üzere aşağıdaki ‘ekstra’ özellikleri girin

Web sunucusunun adını Ortak Ad (CN) olarak kullanın. Etki alanı adı (Ortak Ad) mydomain.com ise etki alanını ana makine adına ekler (tam etki alanı adını kullanın).

Alan e-posta adresi, isteğe bağlı şirket adı ve saldırı şifresi bir web sunucusu sertifikası için boş bırakılabilir.

CSR’niz şimdi oluşturuldu. Bir metin düzenleyicide server.csr dosyasını açın ve içeriği istediğiniz zaman kopyalayıp çevrimiçi kayıt formuna yapıştırın.

Alternatif olarak, bir CSR oluşturmak için aşağıdaki komut verilebilir:

Not: “-nodları” girilirse, anahtar bir DES geçişi ifadesiyle şifrelenmeyecektir.

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

SSL Sertifikası 0 Yorum

Microsoft IIS 8.x SSL Sertifika Yükleme

Sertifika Yükleme: Microsoft IIS 8.x Henüz bir Sertifika İmzalama İsteği (CSR) oluşturup henüz sertifika sipariş etmediyseniz bkz. CSR Oluşturma: IIS 8.x   AtakTeknoloji.com, SSL Sertifikanızı gönderdikten sonra, ilk önce sertifika

SSL Sertifikası 0 Yorum

Plesk kontrol paneliniz üzerinden CSR kodu oluşturma için tıklayınız

Bir Plesk 12 Sisteminde bir CSR oluşturmak için aşağıdakileri yapın: 1. Plesk Panel’e giriş yapın. Bir Plesk 12 Sisteminde bir CSR Oluşturmak için aşağıdakileri yapın. 2. “Barındırma Hizmetleri” altında, “Etki

Nasıl Yapılır? 0 Yorum

Apache Sunucularda SSL Sertifikası Kurulumu

Merhaba, bu yazımızdaApache Web sunucusu için sertifika talebinin nasıl yapıldığına ve SSL sertifikasının nasıl kurulduğunu anlatacağız. Apache Sunucularda SSL sertifikası oluşturma işlemi çok kolaydır.   Mod_ssl ile Sertifikanızı Apache’ye Yüklemek

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Haydi durma ilk sen bu yazıyı yorumla!

Cevap bırakın