Apache Mod SSL CSR kodu oluşturma için tıklayınız
17 Mart 2018 195 Görüntülenme

Apache Mod SSL CSR kodu oluşturma için tıklayınız

CSR, Genel Anahtarınız da dahil olmak üzere sertifika başvuru bilgilerinizi içeren bir dosyadır. CSR’nizi oluşturun ve ardından CSR dosyasını kayıt işleminde web formuna kopyalayıp yapıştırın:
Anahtarlar ve sertifika oluştur:

Bir web sunucusu, “sunucu” için bir çift özel anahtar ve genel Sertifika İmzalama İsteği (CSR) oluşturmak için aşağıdaki komutu kullanın:

Bu iki dosya oluşturur. Myserver.key dosyası özel bir anahtar içerir; Bu dosyayı kimseye açıklamayın. Özel anahtarı dikkatli bir şekilde koruyun.

Özellikle, özel anahtarı yedeklediğinizden emin olun, çünkü kaybolması için kurtarmanın bir yolu yoktur. Özel anahtar, bir Sertifika İmzalama İsteği (CSR) oluşturmak için komutta girdi olarak kullanılır.

Artık CSR’nize girilecek ayrıntıları girmeniz istenecektir.

Girmek üzere olduğunuz şey, Ayırt Edici Ad veya DN olarak adlandırılan şeydir.

Bazı alanlar için varsayılan bir değer olacaktır, ‘.’ Girerseniz, alan boş bırakılacaktır.

Lütfen sertifika isteğinizle birlikte gönderilmek üzere aşağıdaki ‘ekstra’ özellikleri girin

Web sunucusunun adını Ortak Ad (CN) olarak kullanın. Etki alanı adı (Ortak Ad) mydomain.com ise etki alanını ana makine adına ekler (tam etki alanı adını kullanın).

Alan e-posta adresi, isteğe bağlı şirket adı ve saldırı şifresi bir web sunucusu sertifikası için boş bırakılabilir.

CSR’niz şimdi oluşturuldu. Bir metin düzenleyicide server.csr dosyasını açın ve içeriği istediğiniz zaman kopyalayıp çevrimiçi kayıt formuna yapıştırın.

Alternatif olarak, bir CSR oluşturmak için aşağıdaki komut verilebilir:

Not: “-nodları” girilirse, anahtar bir DES geçişi ifadesiyle şifrelenmeyecektir.

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Nasıl Yapılır?

cPanel’de CSR Kodu Nasıl Oluşturulur ?

WHM / CPanel kullanarak bir CSR oluşturma SSL sertifikası oluştur WebHost Yöneticisi’ni kullanan herhangi bir etki alanı için bir RSA özel anahtarı ve sertifikasından oluşan bir SSL sertifikası oluşturabilirsiniz. Bu,

SSL Sertifikası

cPanel’de ssl (http den https’e yönlendirme işlemi) Nasıl Yapılır?

SSL Sertifikası (http den https’e yönlendirme işlemi). 1.https://linux.atakteknoloji.com:/ adresinden cPanel kullanıcı bilgileri ile giriş  yapıyoruz. 2. Adım adım gidecek olursak. 1.adım “Etki alanı“kısmının yanında bulunan “+” simgesine tıklıyoruz. 2.adım burada

Nasıl Yapılır?

Apache Sunucularda SSL Sertifikası Kurulumu

Merhaba, bu yazımızdaApache Web sunucusu için sertifika talebinin nasıl yapıldığına ve SSL sertifikasının nasıl kurulduğunu anlatacağız. Apache Sunucularda SSL sertifikası oluşturma işlemi çok kolaydır.   Mod_ssl ile Sertifikanızı Apache’ye Yüklemek