cPanel de dosya klasör yazma izinleri nasıl verilir?
25 Nisan 2018 48 Görüntülenme

cPanel de dosya klasör yazma izinleri nasıl verilir?

1.cPanel’e giriş yapailmek için “Hosting” hizmeti aldığımız firma tarafından bize verilen  link’e tıklıyoruz; “https://IPadresi/cpanel” , “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” ile giriş yapıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Arama kısmına “List” yazıp aratarak, “Şunu Ara” kısmında “Alan adınızı” aratarak çıkan sonuçta “cPanel” de CP simgesi tıklanır.

3. Gelen ekranda “Dosyalar” kısmında “Dosya Yöneticisi” butonu tıklıyoruz.

 

4. Gelen ekranda  resimde gösterilen “1 numaralı” alanı “public_html” ardından “2 numaralı“, izinleri değiştirilmek istenilen “klasör veya dosya” seçilerek “3 numaralı” , “izinler” seçeneği seçilir.

 

 

 

 

 

 

 

5. “İzinleri değiştir”  ekranında istenilen izinleri veriyoruz “Change Permissions” butonuna tıklıyoruz ve izin verme işlemi tamamlanmış oluyor.

 

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Genel

Neden Web Sitesi?

Tam 15 yıl önce sorulması gereken bir soru aslında. Utana sıkıla attım bu başlığı. Fakat bugün ülkemizde Kobi diye tabir ettiğimiz işletmelerin 3 milyondan fazla olduğunu ve aktif firma web

Web Hosting

Plesk Panel de hosting hesabı nasıl açılır?

 Talimatlar; 1.Plesk panel sunucusuna giriş işlemini yapıyoruz. 2. Ana Menüden “Abonelik ” sekmesine tıklıyoruz. 3.Değiştirmek istediğiniz domain adını aratarak bulup seçiyoruz. 4. “Dosya Yöneticisine” tıklıyoruz. 5. Gelen ekranda istenilen dosyanın

Haberler & Kampanyalar

COMODO SSL Türkiye

COMODO SSL? Türk girişimci Melih Abdulhayoğlu tarafından 1998 yılında kurulan COMODO, bugün dijital sertifika alanında dünyanın bir numaralı markası ve siber güvenlik alanında dünyanın en büyük firmalarından bir tanesi durumundadır.