cPanel de dosya klasör yazma izinleri nasıl verilir?
25/04/2018 162 Görüntülenme

cPanel de dosya klasör yazma izinleri nasıl verilir?

1.cPanel’e giriş yapailmek için “Hosting” hizmeti aldığımız firma tarafından bize verilen  link’e tıklıyoruz; “https://IPadresi/cpanel” , “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” ile giriş yapıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Arama kısmına “List” yazıp aratarak, “Şunu Ara” kısmında “Alan adınızı” aratarak çıkan sonuçta “cPanel” de CP simgesi tıklanır.

3. Gelen ekranda “Dosyalar” kısmında “Dosya Yöneticisi” butonu tıklıyoruz.

 

4. Gelen ekranda  resimde gösterilen “1 numaralı” alanı “public_html” ardından “2 numaralı“, izinleri değiştirilmek istenilen “klasör veya dosya” seçilerek “3 numaralı” , “izinler” seçeneği seçilir.

 

 

 

 

 

 

 

5. “İzinleri değiştir”  ekranında istenilen izinleri veriyoruz “Change Permissions” butonuna tıklıyoruz ve izin verme işlemi tamamlanmış oluyor.

 

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

E-Mail 0 Yorum

COMODO SSL Türkiye

COMODO SSL? Türk girişimci Melih Abdulhayoğlu tarafından 1998 yılında kurulan COMODO, bugün dijital sertifika alanında dünyanın bir numaralı markası ve siber güvenlik alanında dünyanın en büyük firmalarından bir tanesi durumundadır.

Genel 0 Yorum

Whois Nedir?

WHOIS, Internet kullanıcılarına bilgi hizmetleri sağlamak için yaygın olarak kullanılan, TCP tabanlı bir işlem tabanlı sorgu/yanıt protokolüdür. Domain ve IP hakkında kullanıcıya bilgi vermek amacıyla kullanılmaktadır. Alan adının ve IP

E-Mail 0 Yorum

SPF Kaydı Nedir?

SPF Kaydı Nedir? SPF- Sender Policy Framework Domain DNS kayıtlarında, o D omain adının hangi IP adreslerinden E-posta gönderdiğini belirten TXT kayıtlarına verilen isimdir. E-posta gönderimlerinde gönderici için “kimlik ibrazı”