Domain Tescili Nasıl Yapılır ?
28/11/2017 387 Görüntülenme

Domain Tescili Nasıl Yapılır ?

Domain sahip olduğunuz şirketin internetteki kimliğidir.Alan adı kullanabilmeniz için kendi adınıza tescil ettirmeniz gerekmektedir.

Kişisel ya da kurumsal anlamda internet ortamında bir kimlik sahibi olmak için alacağınız alan adı markanızın tanınmasında en  önemli etkendir.

Hukuki olarak koruma altına aldığınız alan adınız sizin kimliğinizi ve firmanızı yansıtan domain tescili ile markanızı korumaya almış olur.

Domain tescili yaptırmak için tescil ettirmek istediğiniz alan adının başvuru için uygun olup olmadığını sorgulamak için https://www.atakteknoloji.com/ üzerinden sorgulama yapabilir diğer işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

.com .net .org .info .istanbul tarzı uzantılar belgesiz satınalınabilinir.

.com.tr Domain Tescili Yapmak İçin ;

 • Domain sorgulama yapınız,
 • Domain adı müsait ise
  • Gerekli belgeler
   *Başvuru belgesi
   *İmza sirküleri
   *Faaliyet belgesi (Son 1 yıla ait) veya Ticaret sicil gazetesi (Son 5 yıla ait)
   Eğer firma kaydınız yoksa marka tescil belgesi veya marka başvuru belgesi ile .com.tr satınalabilirsiniz!
   Şahıslar Tc kimlik numaraları ile .com.tr başvursu yapabilirler. Örneğin Elifnur Yazıcı  tc kimlik no kullanarak www.elifnuryazici.com.tr satınalabilir.

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Domain

.th Uzantılı Domain Hangi Ülkenin

Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. Tayland domain uzantısı .th dir. .th uzantılı domain Tayland ülkesinin alan adı uzantısıdır. Tayland domain uzantılı web siteler .th

Domain

.io Uzantılı Domain Hangi Ülkenin

Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. İngiliz Hint Okyanusu domain uzantısı .io dir. .io uzantılı domain İngiliz Hint Okyanusu ülkesinin alan adı uzantısıdır. İngiliz Hint

Genel

.af Domain Teknik Özellikleri

Domain Tescili Uzantı : af Ülke : Afghanistan Min. Karakter : 2 Max Karakter : 63 Min. Kayıt Periyodu : 1 yıl Max. Kayıt Periyodu : 5 yıl Min NS