Domain Tescili Nasıl Yapılır ?

Domain Tescili Nasıl Yapılır ?

Domain sahip olduğunuz şirketin internetteki kimliğidir.Alan adı kullanabilmeniz için kendi adınıza tescil ettirmeniz gerekmektedir.

Kişisel ya da kurumsal anlamda internet ortamında bir kimlik sahibi olmak için alacağınız alan adı markanızın tanınmasında en  önemli etkendir.

Hukuki olarak koruma altına aldığınız alan adınız sizin kimliğinizi ve firmanızı yansıtan domain tescili ile markanızı korumaya almış olur.

Domain tescili yaptırmak için tescil ettirmek istediğiniz alan adının başvuru için uygun olup olmadığını sorgulamak için www.atakteknoloji.com üzerinden sorgulama yapabilir diğer işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

.com .net .org .info .istanbul tarzı uzantılar belgesiz satınalınabilinir.

.com.tr Domain Tescili Yapmak İçin ;

 • Domain sorgulama yapınız,
 • Domain adı müsait ise
  • Gerekli belgeler
   *Başvuru belgesi
   *İmza sirküleri
   *Faaliyet belgesi (Son 1 yıla ait) veya Ticaret sicil gazetesi (Son 5 yıla ait)
   Eğer firma kaydınız yoksa marka tescil belgesi veya marka başvuru belgesi ile .com.tr satınalabilirsiniz!
   Şahıslar Tc kimlik numaraları ile .com.tr başvursu yapabilirler. Örneğin Elifnur Yazıcı  tc kimlik no kullanarak www.elifnuryazici.com.tr satınalabilir.

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Genel 0 Yorum

.am Domain Teknik Özellikleri

Domain Tescili Uzantı : am Ülke : Armenia Min. Karakter : 2 Max Karakter : 63 Min. Kayıt Periyodu : 1 yıl Max. Kayıt Periyodu : 5 yıl Min NS

Domain 0 Yorum

.ac Ascension Adaları Domain Teknik Özellikleri

Domain Tescili Uzantı : ac Ülke : Aland Islands Min. Karakter : 3 Max Karakter : 63 Min. Kayıt Periyodu : 1 yıl Max. Kayıt Periyodu : 5 yıl Min

Domain 0 Yorum

.de Uzantılı Domain Hangi Ülkenin?

Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. Almanya domain uzantısı .de dir. .de Almanya ülkesinin alan adı uzantısıdır. Almanya domain uzantılı web siteler .de alan adı

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Haydi durma ilk sen bu yazıyı yorumla!

Cevap bırakın