5 Mart 2018 0 388 Görüntülenme

.io Domain Uzantısı Nedir? .io Alan Adı Ne İçin Kullanılır? .io Anlamı?

Dikkat ederseniz son dönemde .io domain uzantısı çok fazla kullanılmaya başladı. Bunun sebebi nedir? .io anlamı nedir? Bu konuda sizi bilgilendirmek istedik.

.io alan adı genelde Britanya Hint okyanusu çevresindeki kişi ve kurumların tercih ettiği bir domain uzantısıdır. Domain son dönemde ağırlıklı olarak sosyal, yazılım vd teknoloji projelerinde tüm dünyada tercih edilmektedir.

.io Domain nedir?

Dijital ansiklopedi Wikipedia, .io domaini İngiliz Hint Okyanusu Bölgesine ait internet ülke kodu üst düzey alan adı (ccTLD) olarak tanımlamaktadır.

Bununla birlikte web dünyası, “io” domaini internet organizasyonu olarak lanse ederek kullanmaktalar. Canon.io, blockbuster.io ve coke.io gibi .io domain uzantısını kullanan bazı şirketler kuruldu.

.io domain kullanmanın avantajları

  • Modaya uygun, kısa ve özlü bir domaindir
  • Kullanıcılar, .io alan adını, girişimci ve teknoloji ile ilgili hizmet ve şirketlerle ilişkilendirmektedirler. Kullanıcılar domain uzantınızdan uzmanlık alanınızı algılıyacaktrır.
  • .io domaini yeni bir domain uzantısı olduğundan, .com domaini ile karşılaştırıldığında tescile müsait alan adları çok fazladır.
  • İki karakterlik bir alan adı, daha kısa bir URL anlamına gelir. Web sitenizin kullanıcıları tarayıcıya URL’nizi kolayca yazabilir.

.io alan adı kullanmanın avantajları

  • .com gibi dünyada kabul görmüş bir domain değildir.

.io domain açıklamalar

.io Kayıt Süresi: Anlık kayıt

.io domain tescili için gerekli belgeler: Belge gerekmemektedir.

Ait olduğu ülke: İngiliz Hint Okyanusu Bölgesi

Kullanım alanları: Bilgisayar, Web Yazılım Projeleri, Teknoloji
.io domain tescil fiyatı

.io Domain Kayıt Fiyatı: 45 $

.io Domain Yenileme Fiyatı: 45 $

.io Domain Transfer Fiyatı: 45 $

.io domain nasıl – nereden alınır?

.io Domain tescil etmek için aşağıdaki site linkini ziyaret ediniz;

https://www.atakteknoloji.com/domain-tescili/ingiliz-hint-okyanusu-topragi/io

 

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Domain

.my Uzantılı Domain Hangi Ülkenin

Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. Malezya domain uzantısı .my dir. .my uzantılı domain Malezya ülkesinin alan adı uzantısıdır. Malezya domain uzantılı web siteler .my

Nasıl Yapılır?

.NOWRUZ Domain Tescili

.nowruz domain ön kayıt .NOWRUZ domain uzantısı 300 milyondan fazla kişi tarafından kutlanmakta olan, farklı ulusların barış kültürü etrafında kenetlenmesinin adıdır. Yeniden doğuş anlamına gelen .NOWRUZ Türkler ve İranlılar –

Domain

.lt Uzantılı Domain Hangi Ülkenin

Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. Litvanya domain uzantısı .lt dir. .lt uzantılı domain Litvanya ülkesinin alan adı uzantısıdır. Litvanya domain uzantılı web siteler .lt