Microsoft Outlook Kurulumu
10/05/2018 109 Görüntülenme

Microsoft Outlook Kurulumu

Mail hesabı Microsoft outlook’a nasıl kurulur? 

Adım adım mail hesıbımızı outlook’a kurma işlemi.

  1. Outlook uygulamamızı başlatalım ve “Dosya” kısmına tıklayalım. Ardından “Hesap ekle” butonuna tıklayalım.

2. Gelen ekranda “Elle kurulum veya ek sunucu türleri” seçelim “ileri” diyerek devam edelim.

3. “POP veya IMAP” işaretleyelim.

4. “Kullanıcı Bilgileri” kısmındaki alanları kendi bilgilerinizi girdikten sonra en son 4.kısım “Diğer Ayarlar” butonuna tıklayalım. “Not: 2.numaralı resimi aynı yapınız.Farklı mail sunucusu kullanıyorsanız kullandığınız mail sunucunuzu yazınız.

5. “Giden Sunucusu” kısmındaki “Giden sunucum (SMTP)  için kimlik doğrulaması gerekiyor” işaretleyelim. “Gelişmiş” kısmına geçelim.

6. Burada “Gelen sunucusu (POP3):110” , “Giden sunucusu (SMTP):587” yapalım ve tamam diyelim.

7. Artık tüm ayarlarımız yaptık ve “İleri” butonuna basıp devam edelim.

8. Eğer buraya kadar doğru bilgileri girdiyseniz aşağıdaki gibi bir sayfayla “hesap ayarları sınanmış” ve başarılı olmuş bir şekilde görürsünüz. Bundan sonra outlook kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Sunucu

Sunucuya Domain DNS Kaydı Ekleme

DNS kayıtlarınıza nereden erişeceğiniz, alan adınızın nerede kayıtlı olduğuna bağlıdır. DNS protokolü, farklı amaçlar için kullanılabilecek birçok farklı kaydı tanımlar. DNS Kayıt türleri; A, CNAME, MX, PTR ve TXT kayıtlarıdır.

Domain

Ülke Domain Uzantıları

Ülkelere verilen ülke domainlerden bir kısmı aşağıda listelenmiştir.  Hali hazırda 3000 den fazla domain uzantısı mevcuttur. İnternet Ülke Alan Kodu, (İngilizce ccTLD: country-code Top Level Domain) İnternet adreslerinde ülkeyi belirten

SSL Sertifikası

Apache Sunucularda SSL Sertifikası Kurulumu

Merhaba, bu yazımızdaApache Web sunucusu için sertifika talebinin nasıl yapıldığına ve SSL sertifikasının nasıl kurulduğunu anlatacağız. Apache Sunucularda SSL sertifikası oluşturma işlemi çok kolaydır.   Mod_ssl ile Sertifikanızı Apache’ye Yüklemek