Plesk kontrol paneliniz üzerinden CSR kodu oluşturma için tıklayınız

Plesk kontrol paneliniz üzerinden CSR kodu oluşturma için tıklayınız

Bir Plesk 12 Sisteminde bir CSR oluşturmak için aşağıdakileri yapın:

1. Plesk Panel’e giriş yapın. Bir Plesk 12 Sisteminde bir CSR Oluşturmak için aşağıdakileri yapın.
2. “Barındırma Hizmetleri” altında, “Etki Alanları” nı seçin. Korumak istediğiniz alan adını tıklayın. Bu bağlantı, söz konusu alan için Kontrol panelini açacaktır.
3. Kontrol Panelinde Web Siteleri ve Etki Alanları sekmesine gidin. Yönetim seçeneklerini görüntülemek için “Daha Fazla Göster” etiketini tıklayın.

4. “Sitelerinizi Güvenli Hale Getir” e tıklayın.
5. Açılan “SSL Sertifikaları” sayfasında “SSL Sertifikası Ekle” ye tıklayın.

6. “SSL Sertifikası Ekle” sayfasında istenen bilgileri doldurun. Yıldız ile işaretli alanların doldurulması zorunludur. Tüm alanları doldurduğunuzda, CSR’yi oluşturmak için İstek’i tıklayın.

Country: Açılır listeden ülkenizi seçin.
State or province: Eyaletiniz veya bölgeniz için tam adı belirtin. Uygun değilse, şehrinizi kullanabilirsiniz.
Location (city): Şehriniz veya bulunduğunuz yer için tam adı belirtin.
Organization name (company): İşletmenizin yasal olarak kayıtlı adını sağlayın. Uygun değilse, ‘NA’ yazabilirsiniz.
Organization department or division name: Yukarıda belirtilen kuruluş içerisinde bölüm veya bölüm adı belirtiniz.
Domain name: SSL’nin etkinleştirileceği tam etki alanı adını girin (ortak ad). Wildcard sertifikalarının ortak adı, alanın önünde bir yıldız işareti ile gösterilmelidir (* .comodo.com).
E-mail: E-posta adresinizi girin. CSR nesli için kullanılan e-posta, alan adı kontrolü doğrulaması veya verilen sertifikanın alınması için kullanılmayacaktır.

7. CSR’nin başarıyla oluşturulduğunu bildiren bir mesaj göreceksiniz. Bu sayfadan, CSR’yi yerel bilgisayarınıza indirmek için yeşil ok simgesini tıklayabilir veya şifrelenmiş CSR’yi görmek için “Sertifikayı Görüntüle” yi tıklayabilirsiniz.

8. İsterseniz, CSR’yi “View Certificate” sayfasından metin olarak panoya kopyalayabilirsiniz. İsteği başlatan ve sonlanan satırları eklediğinizden emin olun.

Reference: http://docs.plesk.com/en-US/12.5/customer-guide/websites-and-domains/securing-connections-with-ssl-certificates/purchasing-an-ssl-certificate-from-a-certification-authority.74685/

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Nasıl Yapılır? 0 Yorum

cPanel’de CSR Kodu Nasıl Oluşturulur ?

WHM / CPanel kullanarak bir CSR oluşturma SSL sertifikası oluştur WebHost Yöneticisi’ni kullanan herhangi bir etki alanı için bir RSA özel anahtarı ve sertifikasından oluşan bir SSL sertifikası oluşturabilirsiniz. Bu,

SSL Sertifikası 0 Yorum

Microsoft IIS 8.x CSR Kodu Oluşturma

Eğer bir Microsoft IIS 8.x  CSR Kodu oluşturduysanız bkz. IIS 8 ve IIS 8.5 SSL Sertifika Yükleme. Windows Server 2012’de CSR kodu nasıl oluşturulur (IIS 8 ve Windows Server 2012

SSL Sertifikası 0 Yorum

Microsoft IIS 8.x SSL Sertifika Yükleme

Sertifika Yükleme: Microsoft IIS 8.x Henüz bir Sertifika İmzalama İsteği (CSR) oluşturup henüz sertifika sipariş etmediyseniz bkz. CSR Oluşturma: IIS 8.x   AtakTeknoloji.com, SSL Sertifikanızı gönderdikten sonra, ilk önce sertifika

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Haydi durma ilk sen bu yazıyı yorumla!

Cevap bırakın