Plesk kontrol paneliniz üzerinden CSR kodu oluşturma için tıklayınız
17 Mart 2018 208 Görüntülenme

Plesk kontrol paneliniz üzerinden CSR kodu oluşturma için tıklayınız

Bir Plesk 12 Sisteminde bir CSR oluşturmak için aşağıdakileri yapın:

1. Plesk Panel’e giriş yapın. Bir Plesk 12 Sisteminde bir CSR Oluşturmak için aşağıdakileri yapın.
2. “Barındırma Hizmetleri” altında, “Etki Alanları” nı seçin. Korumak istediğiniz alan adını tıklayın. Bu bağlantı, söz konusu alan için Kontrol panelini açacaktır.
3. Kontrol Panelinde Web Siteleri ve Etki Alanları sekmesine gidin. Yönetim seçeneklerini görüntülemek için “Daha Fazla Göster” etiketini tıklayın.

4. “Sitelerinizi Güvenli Hale Getir” e tıklayın.
5. Açılan “SSL Sertifikaları” sayfasında “SSL Sertifikası Ekle” ye tıklayın.

6. “SSL Sertifikası Ekle” sayfasında istenen bilgileri doldurun. Yıldız ile işaretli alanların doldurulması zorunludur. Tüm alanları doldurduğunuzda, CSR’yi oluşturmak için İstek’i tıklayın.

Country: Açılır listeden ülkenizi seçin.
State or province: Eyaletiniz veya bölgeniz için tam adı belirtin. Uygun değilse, şehrinizi kullanabilirsiniz.
Location (city): Şehriniz veya bulunduğunuz yer için tam adı belirtin.
Organization name (company): İşletmenizin yasal olarak kayıtlı adını sağlayın. Uygun değilse, ‘NA’ yazabilirsiniz.
Organization department or division name: Yukarıda belirtilen kuruluş içerisinde bölüm veya bölüm adı belirtiniz.
Domain name: SSL’nin etkinleştirileceği tam etki alanı adını girin (ortak ad). Wildcard sertifikalarının ortak adı, alanın önünde bir yıldız işareti ile gösterilmelidir (* .comodo.com).
E-mail: E-posta adresinizi girin. CSR nesli için kullanılan e-posta, alan adı kontrolü doğrulaması veya verilen sertifikanın alınması için kullanılmayacaktır.

7. CSR’nin başarıyla oluşturulduğunu bildiren bir mesaj göreceksiniz. Bu sayfadan, CSR’yi yerel bilgisayarınıza indirmek için yeşil ok simgesini tıklayabilir veya şifrelenmiş CSR’yi görmek için “Sertifikayı Görüntüle” yi tıklayabilirsiniz.

8. İsterseniz, CSR’yi “View Certificate” sayfasından metin olarak panoya kopyalayabilirsiniz. İsteği başlatan ve sonlanan satırları eklediğinizden emin olun.

Reference: https://docs.plesk.com/en-US/12.5/customer-guide/websites-and-domains/securing-connections-with-ssl-certificates/purchasing-an-ssl-certificate-from-a-certification-authority.74685/

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

SSL Sertifikası

cPanel’de ssl (http den https’e yönlendirme işlemi) Nasıl Yapılır?

SSL Sertifikası (http den https’e yönlendirme işlemi). 1.https://linux.atakteknoloji.com:/ adresinden cPanel kullanıcı bilgileri ile giriş  yapıyoruz. 2. Adım adım gidecek olursak. 1.adım “Etki alanı“kısmının yanında bulunan “+” simgesine tıklıyoruz. 2.adım burada

Nasıl Yapılır?

cPanel’de CSR Kodu Nasıl Oluşturulur ?

WHM / CPanel kullanarak bir CSR oluşturma SSL sertifikası oluştur WebHost Yöneticisi’ni kullanan herhangi bir etki alanı için bir RSA özel anahtarı ve sertifikasından oluşan bir SSL sertifikası oluşturabilirsiniz. Bu,

SSL Sertifikası

Apache Mod SSL CSR kodu oluşturma için tıklayınız

CSR, Genel Anahtarınız da dahil olmak üzere sertifika başvuru bilgilerinizi içeren bir dosyadır. CSR’nizi oluşturun ve ardından CSR dosyasını kayıt işleminde web formuna kopyalayıp yapıştırın: Anahtarlar ve sertifika oluştur: Bir