Visual Studio Code 1.18 Yenilikleri

Visual Studio Code 1.18 Yenilikleri

Microsoft düzenli olarak Visual Studio Code’u güncelleştirir. Bu değişiklik günlüğünde tüm güncellemeler yazar.

Microsoft’un açık kaynak geliştirme aracı, geliştiricinin araç setinin önemli bir parçasıdır. GitHub’ın çapraz platform Electron çerçevesini kullanarak oluşturulan Visual Studio Code, tanıdık C ve C # ‘den modern ortamlara ve Go ve Node.js gibi dillere kadar geniş bir dil yelpazesi ve platformlar destekleyen tam özellikli bir geliştirme düzenleyicisidir. Windows, MacOS ve Linux sürümleri.

Visual Stdio Kodu 1.18’de Neler Yeni?
Ekim 2017’de yayınlanan Visual Studio Code 1.18 sürümü, daha hızlı Windows başlatma, çoklu çalışma alanlarıyla birden fazla projeyi işleme desteği ve yavaşlamaları ve bellek kullanımını azaltan süslemelerdeki iyileştirmeler sunuyor.

Diğer iyileştirmeler şunları içermektedir:

  • Önerilen uzantılar, bir listede başkalarından ayırt etmek için bir rozet ile tanımlanır.
  • JavaScript ve TypeScript için otomatik içe aktarma, içe aktarmayla kodlamayı hızlandırmak için kullanılabilir. Bu özellik için TypeScript 2.6 gereklidir.
  • Bir dosyanın kaynak denetim durumu Dosya Gezgini’nde görünür.
  • Dosya Gezgini’ndeki Git durumu, değişik renkler ve rozetleri olan değiştirilmiş, eklenmiş, çakışan ve göz ardı edilen dosyaları gösterir.
  • Dikey panel düzeni geliştiricilerin terminal etrafında dolaşmalarını ve hata ayıklamalarını ve ayrıca yatay ve düşey görünümler arasında geçiş yapmalarını sağlar. Geliştiriciler, alan sınırlı olduğunda gizli panellere de erişebilirler.
  • Inline bekleyen değişiklik inceleme becerisi, geliştiricilerin kaynak kodu değişikliklerini standart düzenleyicide görüntülemelerine olanak tanır. Bu özellik, Git depolarında kutunun içinden etkinleştirilir, ancak diğer depoların desteğini gerektirir.

Son olarak, Visual Studio Code şimdi Java geliştiricileri için yeni çevrimiçi belgeler sunuyor. Java debugging son zamanlarda Visual Studio Code için bir uzantı aracılığıyla eklenmişti.

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Sunucu 0 Yorum

TMCH – Trademark Clearinghouse nedir?

ICANN TMCH Veritabanı kaydı nedir? TMCH ile artık markalar yeni çıkan domain uzantılarından anında haberdar olma ve ilk tescil hakkına sahip olmaktadır. Üstelik TMCH veritabanına kayıtlı şahıs ve şirketler, üçüncü şahısların sisteme kayıtlı marka tescillerini ifade

Genel 0 Yorum

Eticaret Sitesi Kurmak

Artık firmalar reel satış mağazalarına ilave olarak sanal dünyada varlığını devam ettirmek için eticaret siteleri kurmaktalar. Firmalar bu sayede cüzi bütçeler ile birlikte daha çok kişiye ulaşıp satışlarını artırmayı amaç

Yazılım 0 Yorum

WHMCS’de Siteye Ek Sayfa Ekleme

WHMCS’de siteye sayfa eklemek  isterseniz aşağıdaki şablonu kullanarak bağımsız bir sayfa oluşturabilirsiniz. Öncelikle <?php use WHMCS\ClientArea; use WHMCS\Database\Capsule; define(‘CLIENTAREA’, true); require __DIR__ . ‘/init.php’; $ca = new ClientArea(); $ca->setPageTitle(‘Sayfanızın Başlığı

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Haydi durma ilk sen bu yazıyı yorumla!

Cevap bırakın